16 oktober 2024

Herfst activiteiten in De Baronie

Het is herfst en (bijna) herfstvakantie. LandStad De Baronie heeft wat tips voor je verzameld.

Baroniepoort Boerderij Wolfslaar – Breda
Zaterdag 26 oktober – De magie van natuurkracht
Hoe kan een boom blijven staan? Door sterke wortels.
Ook kinderen hebben sterke wortels, maar soms hebben we een beetje kracht nodig.
Een natuurstok blijft altijd bij je. Het geeft kracht, houvast en helpt je als je iets moeilijk of spannend vindt.
Kinderschrijfster Saskia van den Brand leest een verhaal voor uit haar laatste boek ‘Red de elementen’ dat gaat over de paden die dieren lopen. Bestaat een olifantenpad nou echt? Hiermee wordt de link gelegd dat kinderen hun eigen pad mogen bewandelen.
Kies daarna een eigen stok uit de magische schatkist en versier hem naar eigen wens. Na afloop mag je je eigen krachtstok mee naar huis nemen.
Datum: zaterdag 26 oktober
Tijd: 10.00 – 11.00 uur
Locatie: in de stal Boerderij Wolfslaar
Leeftijd: 7-9 jaar
Maximaal aantal kinderen: 15
Aanmelden: hier
Kosten: €3,50 per kind

Zaterdag 26 oktober – De nacht van de nacht
Ontdek de ware aard van de nacht! De echte duisternis met alleen het licht van sterren en maan! Ontdek het domein van de wezens van de nacht zoals uil en vleermuis. Maar ook… de goden en geesten van de nacht en hun verhalen op het geheimzinnige en duistere Wolfslaar. Deze nacht is een unieke mix van natuurweetjes en spannende verhalen. Met deskundige natuurgidsen van I.V.N. Mark en Donge en de mysterieuze Legendejagers.
Kosten: € 5 per persoon
Meer info en aanmelden: hier

Baroniepoort De Menmoerhoeve – Etten-Leur
Zaterdag 19 oktober  en zondag 20 oktober – Workshops Herfstpoppetje maken
Beide dagen tussen 11.00 en 16.00 uur bij de uitkijktoren aan het zonnebloemenveld.
Deelname is gratis. Meer info hier

Zaterdagavond 19 oktober – Sunflowers by Night
Het grote zonnebloemenveld wordt opgetuigd met grote reproducties van Van Goghs zonnebloemen en het veld wordt sfeervol verlicht voor een avondwandeling. Van 19.00-21.00 uur. Toegang is gratis. Meer informatie hier

Maandag 21 t/m vrijdag 25 oktober – Klompschilderen
Hoe leuk is het nu om de ‘boerenbloem’, zoals Vincent de zonnebloem noemde, zelf te gaan schilderen op een klomp!
Dat kan tijdens de workshop ‘Klompschilderen met zonnebloemen’. Meer informatie hier

Meer items volgen…